Rodina Božích dětí

Skutky apoštolské 10,44-48; 1. Janův 5,1-6; Jan 15,9-17

Bratři, sestry,
rád bych se s vámi podělil o jednu zkušenost, kterou jsem nabyl, když jsme jeli s naším divadelním spolkem do Jižní Koreje.
Tam je tolik veliká hustota obyvatelstva, že nesmírně mnoho početných domácností bydlí pospolu v jednom malém bytě. Hotelů je málo, neboť do Koreje nejezdí tolik mnoho turistů. A tak mladé (manželské) páry, aby mohli spolu prožít intimní chvíle a aby tak nerušili početné domácnosti svých rodin, hojně využívají služeb hodinových hotelů. Hodinové hotely se těší veřejnému uznání jako něco, co je nezbytnou nutností pro manželský život.
Jak jsem řekl, v Seoulu je málo hotelů, a tak náš divadelní spolek byl ubytován právě v takovém hodinovém hotelu.
Ačkoli takový hodinový hotel nabízí hodně příjemných doplňků, jako je kupříkladu masážní sprcha, chybí zde takové věci, jako je skříň.
Zkrátka je to zřejmě nutnost, zajisté i příjemné pro letmou návštěvu, ale žít se v tom nedá…
Bernard Georg Shaw kdysi řekl: „Velkou předností hotelů je, že nás chrání před rodinným životem.“
Buď budeme tuláky po světě, anebo se zavážeme rodinným životem.
Je zde nabídka, abychom se již přestali životem jen tak protloukat. Ano, abychom se konečně zabydleli. Nebeský Otec nám nabízí přijetí do rodiny a posílá k nám svého prvorozeného syna. On je naší jedinou cestou k Otci.
Skrze vodu, křest, a skrze krev, jeho kříž, centrum společné hostiny a oheň svatého Ducha, k nám přichází…
Kdo setrvá při vodě, tam schází víra a Bůh se stane překážkou.
Kdo setrvá při krvi, tam schází naděje a Bůh se stane žárlivým mstitelem.
Jen při spojení vody a krve, které se řinou z Kristova boku, přichází láska. Kdo se takto v lásce znovu narodí, pro toho nejsou Boží přikázání náročná.
Setrvejme v Boží lásce, abychom se stali věrným odkazem našeho rodiče. Krev není voda. Splynutí v lásce nás přivádí k radostné oběti, kde není žádné „musíš“!
Již žádné toulání se světem. I když je jistě pro leckoho příjemné, žít se v tom nedá. Chvála Hospodinu, že nám nabízí domov!
Ve křtu a Kristově oběti ponořeni, v lásce spojeni, s Bohem sjednoceni.
Amen

 

modlitba

Jediný Pravý Bože,

děkujeme Ti za tu příležitost i dnes stát na poli, které našemu pohledu neskýtá takovou úrodu, jakou si pro Tebe pro Tvou nedostižnou milost a lásku v Kristu Ježíši vyprošujeme. Přesto je to místo, jež je nám Tebou poskytnuto k péči.

Navykli jsme si stěžovat si na naše bolesti, ačkoli jsme k nim přimkli natolik, že už nás pohled k naději života bez nich obtěžuje. Raději se dohadujeme s našimi bratry a sestrami o záležitosti, jež ve své moci nemáme. Zápolíme s myšlenkou existence andělů, Tvého soudu; dohadujeme se o barvy a tvary předmětů na povrchu; stěžujeme si na nepřátele, jimž jsme povětšinou lhostejní; vytváříme umělé výkonové tabulky, které neumíme vyplnit; teskníme nad ztracenými dny, než abychom uchopili příležitost dne tohoto.

Buď k nám i nadále milostivý a prováděj nás okamžiky všedních zázraků, abychom jednoho dne byli připraveni pro setkání, pro něž nám nic z našich časných nabytých vítězství nezbude – krom důvěřivého spolehnutí se na Krista, jehož obětí jsou všechny bolesti naší lidskosti nadobro překonány.

Amen

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakty

Prvomájová 909/7
153 00 Praha 16 - Radotín

Tel.: +420 739 018 594

E-mail: ccshradotin@seznam.cz

IČ: 66003440

Farář: Mgr. David Hron