Pouť Království Božího

29. září 2017 od 18 hodin

Na Křížkách, obec Sulice

Již minulý rok jsme začali setkáním, které má hlavní záměr připomínku události setkání pražských a plzeňských radikalizovaných křesťanů z roku 1419.. Tito prenatální husité se scházeli na odlehlých místech, převážně na vyvýšeninách v očekávání posledních událostí světa. Krátce po křivdě, jíž se spáchal Kostnický koncil vůči Husovu národu. Lid horlil proti světské správě, materiální vypočítavosti prelátů a v tragických událostech hladomoru a nepříznivém výtěžku úrody víc a více spatřoval znamení přicházejícího Božího soudu.

Letos chceme upozadit pietní ráz setkání a učinit místo posledního mírového setkání před husitskými nepokoji více otevřené a známé lidem, kteří vyhledávají setkávání lidí podobné víry. Na Křížkách u obce Sulice při rozhledně Mandava svádí k setkávání, a tak chceme tento rok středem setkávání učinit malý turnaj v pétanque a následně posedět. Seznámit se s místem, jehož význam za dva roky, jak pevně doufáme, vystoupí ze skrytosti.

sulice.jpg-page-001

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Kontakty

Prvomájová 909/7
153 00 Praha 16 - Radotín

Tel.: 257 910 923, 739 018 594

E-mail: ccshradotin@seznam.cz

IČ: 66003440

Farář: Mgr. David Hron

Pastorační asistent(ka): Mgr. Hana Vítová